Kastraty

Kocury

PR Elvis Znad Morza*PL

Data urodzenia: 03.03.2013 r.

Kolor: BSH c – kot brytyjski krótkowłosy, liliowy

Matka: Adriana Znad Morza*PL (BSH c)

Ojciec: GIC Ramses of Diamond Castle (BSH a)

Mieszka w Stargardzie.

Elvis był naszym pierwszym kotem brytyjskim, a także początkiem miłości do tej rasy. Elvis to idealny przykład kota brytyjskiego – spokojny, rozważny obserwator życia domowego o aparycji pluszowego niedźwiedzia. Odkąd pojawił się w naszym domu stało się pewnym to, że nie będzie on ostatnim brytyjczykiem w naszym domu. Elvis miał zostać u nas na zawsze, miał także swoją rolę w hodowli i witał, oraz prezentował się wszystkim gościom. Niestety Elvisowi nie odpowiadało towarzystwo biegających kociąt oraz innych kotów, chciał być prawdziwym królem domu, decyzję o znalezieniu dla naszego liliowego misia nowego domu przekładaliśmy od długiego czasu, nie wyobrażaliśmy sobie pożegnania z nim – ale dla jego dobra w końcu znaleźliśmy dla niego prawdziwie kochający dom, w którym nareszcie może być władcą drapaka i kanapy.

CH Ozmo Ambrusalbri*PL

Data urodzenia: 20.05.2015 r

Kolor: BSH a 25 – kot brytyjski krótkowłosy, niebieski ticked tabby

Matka: Tola Wonder Sky*PL (BSH a 25)

Ojciec: GIC Harley am Trotzbach (BSH d)

Mieszka w Koszalinie ze swoją wnuczką, Kirą.

Ozmo to nasz pierwszy kocur hodowlany. Miziak, bo tak był przez nas nazywany zauroczył nas swoją nieprzeciętną urodą, okrągłą główką oraz przepięknym pręgowanym umaszczeniem. Był początkiem naszej nowej drogi w hodowli kotów brytyjskich. Jest kocurem o niesamowitym charakterze, kochał i kocha wszystkich, uwielbia wszelkie formy miziania, a najbardziej wtulanie się w długie włosy. Niestety Miziak po kastracji nadal nie tolerował obecności innych kocurów w naszym domu, uniemożliwiało to prawidłowe funkcjonowanie całego stada i stres u kotów – musieliśmy podjąć trudną decyzję i Ozmo swoją emeryturę spędza razem z wnuczką i nową, kochającą rodziną.

Kotki

Abigail Brytyjskie Misie*PL

Data urodzenia: 26.06.2013 r.

Kolor: BSH a – kotka brytyjska krótkowłosa, niebieska

Matka: Fibi Burcusie*PL (BSH a)

Ojciec: GIC Dunay Sweetlinebri*PL (BSH c 33)

Mieszka w

Abbie jest naszą pierwszą kotką hodowlaną, w najbardziej klasycznym umaszczeniu niebieskim solid. Abigail jest kotką nieśmiałą i cichą, uwielbiała towarzystwo człowieka – każdej nocy spała w łóżku, a jej ulubionym miejscem była klatka piersiowa lub poduszka tuż obok. Niestety jest też kotką bardzo podatną na stres, nie była w stanie odnaleźć się we wówczas stale rosnącym stadzie hodowlanym, była również w konflikcie z jedną z naszych kotek hodowlanych – Arabellą. Po kastracji zła sytuacja zaogniła się, zdecydowaliśmy się na znalezienie dla Abbie oraz Arabelli nowego domu.

Arabella von Gryfita*PL

Data urodzenia: 24.04.2016 r.

Kolor: BSH c – kotka brytyjska krótkowłosa, liliowa

Matka: Kora Pluszowy Miś*PL (BSH a)

Ojciec: IC Boogie Ginger Meadow*PL (BSH a)

Mieszka w 

Arabella to przepiękna liliowa koteczka, o doskonałej budowie i pięknym futrze. Była wyjątkowo delikatną kotką, źle znosiła wszelkie zmiany oraz dużą grupę kotów. Arabellka potrzebowała spokojnego domu dla siebie, który znalazła. Arabella towarzyszy swojej nowej pani we wszystkich czynnościach domowych i wiedzie życie najszczęśliwszej brytyjki w mieście.

Betty Magiczny Dwór*PL

Data urodzenia: 09.04.2015 r.

Kolor: BSH a 33 – kotka brytyjska krótkowłosa, niebieska colorpoint

Matka: Abigail Brytyjskie Misie*PL (BSH a)

Ojciec: Izzy Ambrusalbri*PL (BSH c 33)

Mieszka w Warszawie

Betty zawsze było wszędzie pełno, uwielbiała się miziać i bawić, ale także „rządziła” w stadzie i nie tolerowała kotów w bliskiej odległości. Po kastracji zdecydowaliśmy, że znajdziemy dla naszej kochanej iskierki nowy dom.

Ayla Magiczny Dwór*PL

Data urodzenia: 18.09.2014 r.

Kolor: BSH a – kotka brytyjska krótkowłosa, niebieska

Matka: Abigail Brytyjskie Misie*PL (BSH a)

Ojciec: GIC Ramses of Diamond Castle (BSH a)

Mieszka w Warszawie.

Ayla to przepiękna niebieska kotka, doceniania za swoją urodę przez sędziów na wystawach. Po matce oprócz pięknego spojrzenia i miziastości odziedziczyła także bardzo delikatny charakter. Po kastracji została odrzucona przez stado, przekładaliśmy decyzję o adopcji dla Ayli do ostatniej chwili, jednak zasłużoną emeryturę spędza u nowej rodziny.