O nas
 
     
O nasOpis rasyNasze KotyKocięta (mioty)Kontakt / Warunki zakupu
       

 Serdecznie witam na stronie Hodowli Kotów Brytyjskich "Magiczny Dwór*PL"

W naszej hodowli rodzą się kocięta krótko i długowłose

Tak to się zaczeło....           

Zainteresowanie kotami przyszło zupełnie nieoczekiwanie i całkiem przypadkiem. Któregoś wieczora nudząc się i przeglądajac różne galerię zdjęć w internecie, zobaczyłam przepięknego kota. Był to niebieski kot brytyjski o pomarańczowych oczach, który urzekł mnie swoim wyglądem i pięknym spojrzeniem.
Od tej pory zaczęłam zbierać informacje na temat tej cudownej rasy kotów, przeglądać strony internetowe hodowli i szukać swojego wymarzonego kota, a trwało to około 1 roku.

Takim sposobem w maju 2013 r. pojawił się w naszym domu pierwszy brytyjczyk, przepiękny liliowy kocurek Elvis pochodzący z hodowli „Znad Morza*PL”. Po niespełna 2 miesiącach wiedziałam, że koty brytyjskie wypełnią wkrótce znacznie większą część mojego życia. Snułam plany hodowlane. 

                                    „Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego“

                                                                                                        Ernest Hemingway

Zaczęłam poszukiwania naszej pierwszej kotki, które tym razem trwały już znacznie krócej. Bardzo szybko zakochałam się w malutkiej niebieskiej koteczce Abigail z hodowli „Brytyjskie Misie*PL”. W pażdzierniku 2013 r. Abbie zamieszkała już z nami, natomiast we wrześniu 2014 r przyszedł na świat jej pierwszy miot - 7 prześlicznych kociątek.

       W kotach brytyjskich  urzekła mnie nie tylko ich baśniowa uroda,                                                                                   ale przede wszystkim  ich fantastyczny charakter.

Koty są dla nas jak pełnoprawni członkowie rodziny. Towarzyszą nam w codziennym życiu domowym, otaczamy je ciągłym zainteresowaniem i miłością. W hodowli kładziemy szczególny nacisk na odpowiedni dobór partnerów. Zależy nam, aby kocięta, które przychodzą na świat były zdrowe, silne, o pożądanych cechach swojej rasy, bez zarzutu pod względem charakteru , przywiązane do człowieka i szczęśliwe.

         Nasza hodowla zarejestrowana jest w Stowarzyszeniu Miłosników Kotów – Cat Club Amber w Sopocie pod patronatem Felis Polonia (FPL), członka Międzynarodowej Federacji Felinologicznej (FIFe).

                                      

                                Rodowody naszych kociąt honorowane są na całym świecie. 

 

                                                          Popieram akcję:  

                                       

 

                         Serdecznie zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią strony mojej hodowli.

                                                                                                                                         Agnieszka Ciesielska

                                                 

Projektowanie stron www dla hodowli kotów